Konkursy SMS

Konkursy SMS

Konkursy SMS to rodzaj konkursów premiowanych. Konkursy premiowane to konkursy, w których za uczestnictwo musimy zapłacić określoną przez organizatora sumę pieniędzy. W przypadku konkursów SMS-owych najczęściej musimy wysłać odpowiedź na pytanie konkursowe na wskazany przez organizatora numer. Istnieje bardzo wiele rodzajów konkursów SMS-owych. Loterie, konkursy polegające na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi, konkursy polegające na tym kto wyśle najwięcej SMS-ów, konkursy polegające na tym kto odpowie jak najszybciej na wysłane przez organizatora pytanie. Słowem jednym rodzajów konkursów jest naprawdę wiele, gdyż wykształciły się one ze względu na szybki wzrost zainteresowania się społeczeństwa konkursami SMS-owymi. Konkursy SMS-owe są jak najbardziej konkursami poważnymi. Oznacza to, że nie są to konkursy fikcyjne, a jedynie prawdziwe. Wysyłając SMS-y, odpowiadamy na różne pytania zgodnie z zasadami konkursu. Czasem musimy wysłać jednego SMS-a, czasem tych SMS-ów musimy wysłać kilka, a nawet kilkadziesiąt czy też kilkaset. To wszystko zależne jest od zasad, które ustala organizator. Kwestie prawne nie do końca regulują przepisy traktujące o konkursach SMS-owych, ale póki co istnieje bardzo wiele konkursów, które nie są ścigane przez urzędy. Konkursy te starają się regulować swoje regulaminy tak, aby były one dogodne dla tych, którzy chcą grać. Na zakończenie dodam pouczenie informujące o tym, iż konkursy SMS to najczęściej konkursy premiowane, w których nie mogą brać udziału osoby nieletnie, ale o tym porozmawiamy za chwilę.

Inwestycja

Prawdą jest to, iż w konkursy premiowane trzeba inwestować. Trudno takie konkursy nazwać konkursami, ale mieszczą się w ogólnej definicji pojęcia „KONKURS”. Konkursy premiowane są zwykle organizowane za pośrednictwem wiadomości SMS jak również telefonów – audiotele. Za każdą wysłaną wiadomość i wykonane połączenie, nasze konto zostaje obciążone kwotą, która jest właściwa do wykonania jednego połączenia na specjalnie przygotowany numer. Takim sposobem często zgłaszamy się do konkursu jak również możemy w takim konkursie uczestniczyć. Wyłożona inwestycja to jak gdyby nie patrzeć okazja na wygraną. Istnieje jednak ryzyko, iż nic nie wygramy, gdyż konkurs SMS-owy należy traktować jako loterię. Odpowiadasz, ale i tak istnieje ryzyko, że nie wygrasz, bo ktoś może Ciebie w tym konkursie wygryźć. To jest właśnie ta kwestia tego, iż w konkursach SMS-owych lepiej jest nie uczestniczyć, bo raz nam się może udać wygrać, a innym razem niestety nie wygramy i w tym temacie nie podyskutujemy na wiele sposobów, bo się po prostu nie da.

Nagrody

Porozmawiajmy o nagrodach, jakie muszą pozyskać organizatorzy konkursów premiowanych. Skąd biorą się pieniądze na nagrody? Przede wszystkim należy zacząć od tego, iż nagrody na konkursy premiowane są pozyskiwane przez organizatorów z ich własnych pieniędzy. Oni inwestują w konkurs, niemniej jednak później otrzymują z tego tytułu odpowiednie zyski, które nie dość, że pokrywają kwoty inwestycji to jeszcze zasilają konto bankowe organizatora o sporo pieniędzy. Konkursy premiowane możemy nawet powiedzieć, że konkursy SMS to forma zabawy, w której liczą się korzyści zarówno dla organizatora jak również dla samego uczestnika, choć ta druga grupa najmniej korzysta, gdyż koszt wszystkich nagród jest pokrywany przez uczestników – to oni płacą za to, iż mogą korzystać z usług konkursu. To czy wygrają pozostaje na drugim planie. To naprawdę mało ważne informacje, gdyż teraz liczy się gra – podobną myśl odczuwa osoba, która ma możliwość zagrania w premiowanym konkursie, w którym można wygrać naprawdę wiele pieniędzy bądź konkretne, rzeczowe nagrody. I tutaj właśnie tacy ludzie naciągani są na spore pieniądze, ale tak to już działa – magia konkursów.

Znane konkursy

W historii konkursów premiowanych, było bardzo wiele udanych akcji. Operatorzy numerów premiowanych (ponieważ konkursy premiowane to często konkursy, które obejmują SMS-y i konkursy audiotele) również nie odczuwają strat, a powiem inaczej – odczuwają zyski i to potężne zyski. Jeśli chodzi o znane konkursy SMS to pozwolę sobie wymienić akcje wielu popularnych firm, które osiągnęły sukces. Przykładem może być VIFON – producent zup w torebce, który zorganizował akcję konkursu premiowanego z wielkim rozmachem i zyskał na tym naprawdę sporo. Rozdane konsole PS3, pieniądze i wiele więcej to tylko uroki tego, co przyniósł taki konkurs – to tak całkiem dla przykładu.

Zalety

Tak naprawdę to trudno mi powiedzieć czy konkursy premiowane SMS mają jakiekolwiek zalety dla uczestników. Zalety jednak i bardzo wiele innych korzyści jest po stronie organizatora takich akcji. W konkursach SMS-owych można sporo wygrać, gdyż ta sprawa prezentuje się jasno – inwestujesz poprzez wpłacanie pieniędzy na konto organizatora konkursu, otrzymujesz punkty i możesz grać. Za wszystkie wygrane otrzymujesz ciekawe nagrody. To taka wizja konkursu, który mógłby być organizowany – oczywiście na szybko przemyślana przeze mnie. Z konkursów premiowanych wynika wiele zalet – czasem i są one po stronie uczestnika, ale tych zalet nie ma wiele. Konkursy takie to po prostu konkursy komercyjne – nastawione pod zysk, a nie pod promowanie jakiejś marki. Tak to działa. Istnieje wiele alternatyw jeśli chodzi o konkursy premiowane, ale o tym innym razem.

Uczestnictwo

Konkursy premiowane to konkursy, które dedykowane są dla osób, które ukończyły 18 lat. Osoba, która chce wziąć udział w zabawie premiowanej musi być pełnoletnia i musi mieć pełną zdolność do podejmowania pewnych rzeczy, które może tylko osoba pełnoletnia podjąć. Jeśli chodzi o konkursy to częstotliwość różnych decyzji i uprawnienia takiej osoby są rzeczywiście większe niż mają to osoby nieletnie – stąd są takie ograniczenia. Uczestnictwo w konkursach SMS-owych nie jest wiążące – wysyłając jedną wiadomość SMS zapisujemy się tylko do konkursu, a o tym czy dalej będziemy uczestniczyć w konkursie to już decydujemy my sami – nikt nie każe nam wysyłać miliona SMS-ów, gdyż to kwestia indywidualna – jeśli chcemy grać to wysyłamy SMS-y nadal, a jeśli chcemy przerwać grę to nie wysyłamy. Bardzo wielu organizatorów będzie nas później zachęcało, ale te wiadomości, które będą nam przez jakiś czas przysyłane często będą wiadomościami daremnymi – teksty zachęcające będą generowane przez komputer i nie będą miały większego związku ze stanem faktycznym konkursu (chodzi mi tutaj głównie o nasze miejsce, które dzieli nas od wygrania nagród i tego typu rzeczy). Tak wygląda uczestnictwo w premiowanych konkursach SMS-owych.