Małgosia

Losy Małgosi w M jak Miłość

Małgosia Mostowiak wprawia nas bardzo często w różne sprzeczne emocje. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, w co jeszcze się ta postać wpakuje, w jaki romans, a także, co z nią się jeszcze zdarzy w przyszłości. Być może właśnie z tego powodu tak bardzo nas ona przyciąga przed telewizory i cała rodzina z zapartym tchem śledzi jej poczynania. No i niestety, ale wtedy pojawia się naprawdę sporo problemów na ej jej ścieżce życiowej. Przede wszystkim Małgosia nie potrafi czasami odróżnić dobra od złą, czyli ładuje się za szybko w jakieś kłopoty. Do tego niestety, ale ma bardzo uparty charakter i stawia swój honor ponad wszystko. Właśnie dlatego, że to najmłodsza kobieta a całego rodu, to tak bardzo Małgosia jest dumna, czasami wręcz nawet pewna siebie, jednak los przynosi takie rzeczy, że czasami Małgosia nawet przestaje wierzyć w siebie, no i także w swoje możliwości i to niestety, ale bardzo ją w tym wszystkim gubi. Lecz warto śledzić jej kolejne etapy w życiu, no i romanse.

Śluby Małgosi

Ślubów Małgosia miała dwa, jeden pierwszy kościelny ślub był z jej pierwszą miłością, czyli Michałem Łagodą. Można powiedzieć, że to była miłość od pierwszego wejrzenia, która z roku na rok coraz bardziej się rozwijała, a także była piękniejsza. Jednak Małgosia praktycznie przez cały czas czuła jakiś niepokój, a także niestety, ale nie potrafiła się w tym związku odnaleźć i można nawet by rzec, że nie była do końca przekonana o sile tego uczucia. Po prostu nie wiedziała, czy Michałowi jednak warto by było zaufać. No właśnie i potem okazało się, że wybór jaki zrobiła, czyli przyjęcie oświadczyn Michała był naprawdę bardzo zły. Przede wszystkim dlatego, że dzieliły ich różnice charakterów. Małgosia była jeszcze młoda chciała się uczyć, Michał z kolei niestety, ale żądał od niej, aby jak najszybciej założyli rodzinę. Przez to zaczęły narastać konflikty między nią, a nim. No i Michał wyjechał do Stanów, gdzie niestety, ale poznał bardzo dziwnego przyjaciela, jakim był Grzegorz, który pokochał go, bo był to gej. Niestety, kiedy Małgosia poznała prawdę nie chciała już mieć nic wspólnego z Michałem. Myślała, że on także stał się homoseksualistą, jednak to nie była oczywiście prawda. Po tym związku nastąpił nowy, już tym razem ze Stefanem, który jak się okazało oczekiwał tego samego od niej, co Michał, czyli pragnął, aby założyli prawdziwą rodzinę i w końcu pojawiły się także dzieci. Stefan niestety, ale bardzo męczył Małgosię no i niestety po jakimś czasie rozwiedli się oni, bo nic innego im nie pozostało.

Tomek

Tomek w życiu Małgosi pojawił się zupełnie niespodziewanie. Nawet nie zdawała sobie sprawy, że w takich okolicznościach może poznać tak fantastycznego mężczyznę. Niestety, ale Małgosia mało co nie padła ofiarą gwałtu, więc uciekała czym prędzej. Natknęła się właśnie na Tomka i to on okazał się mężczyzną, który o nią zabiega, który po prostu bardzo zakochał się w niej, jak się potem okazało również z wzajemnością. Jednak pojawienie się Tomka bardzo odmieniło życie Małgosi, bo razem z nim przyjechała Zosia, czyli córka jego zmarłego kolegi, której matka ciężko zachorowała. Zosia została już z nimi na długi cza, bo z matką jest niestety, ale bardzo źle i niewiadomo, czy w ogóle wyzdrowieje. Małgosia dzięki Tomkowi i Zosi stała się prawdziwą kobietą. Zrobiła się odpowiedzialna, a nie jak była dotąd taka samolubna, że martwiła się tylko o siebie. Po prostu od wielu, wielu lat zaczęło jej na kimś bardzo zależeć. Jednak, kiedy już był zaplanowany termin ślubu to okazało się, że Tomek ją cały czas oszukiwał, gdyż pocałował się z jej siostrą Martą pewnego dnia, o czym żadne tego Małgosi oczywiście nie powiedziało. Przez to, że tak właśnie się stało to zaważyło na dalszych losach tej pary. Stali się sobie niestety, ale zupełnie obcy, Gosia rozstała się z Tomkiem, no i za żadne skarby nie chciała mu tej właśnie zdrady wybaczyć. Jednak pewnego dnia, kiedy chciał już odjeżdżać do Francji, Tomek pojechał do niej i nie pozwolił jej odjechać, tym bardziej, że dowiedział się, że Gosia spodziewa się jego dziecka.

Romanse Małgosi

Małgosia przede wszystkim w całym M jak miłość miała naprawdę sporo licznych romansów. No i właśnie te wszystkie romanse tylko spowodowały w jej życiu naprawdę wiele negatywnych rzeczy. Nie tylko często traciła pewność siebie, ale także często załamywała się. Na samym początku zaczęła romansować z Badeckim. No i właśnie przez to nie tylko została bardzo upokorzona, no potem do wszystkiego się on zupełnie nie przyznał, ale także musiała wrócić na wieś, bo uważała że w warszawie nie ma dla niej zupełnie miejsca. Kolejny romans z Napiórkowskim również bardzo źle dla niej się skończył, a wszystko dlatego, Napiórkowski opisał wszystko, co ich połączyło w swojej powieści, no i opublikował ją. Można nawet by rzec, że w pewien sposób bardzo ją wykorzystał. No i właśnie dlatego też wiedziała, jak bardzo ją zranił, no i postanowiła, jak i również on, że zerwie z nim wszelkie kontakty, tym bardziej, że właśnie w tym momencie z USA przyjechał Michał. Tak potoczyły się losy Małgosi.

Kłótnie

Małgosia jest przede wszystkim znana z tego, że często się kłóci nie tylko ze swoimi mężczyznami, ale także i siostrami. Jak już się pokłóci to jest bardzo honorowa i nigdy pierwsza nie wyciąga ręki na zgodę. Tak też się stało podczas kłótni z Martą, kiedy to pokłóciły się o to, że Marta pocałowała się z jej mężczyzną, czyli Tomkiem. No i z tego powodu nie odzywały się bardzo długi czas, a Małgosia jakby było mało zachorowała na zapalenie płuc. No i kiedy dopiero wróciła po jakimś czasie do zdrowia, to zaczęła powoli przebaczać Marcie.

Praca

Małgosia można powiedzieć, że jest takim typem pracoholika, czyli bardzo ceni sobie swoją pracę, a ponadto zabiega o nią i chce, aby zawsze być kobietą biznesu, no i także sukcesu. Czasami jej to wychodzi, czasami nie. W zależności od tego, jak bardzo się w nią wciąga. W pewnym momencie w jej życiu praca stała się ważniejsza, niż rodzina mąż. Została architektem krajobrazu. Pracowała w różnych biurach, lecz po pewnym czasie założyła swoja działalność, która naprawdę Świerne prosperuje, co jest dla niej wielkim szczęściem.