Marek

Losy Marka w M jak Miłość

Losy Marka oczywiście są naprawdę bardzo burzliwe, można nawet powiedzieć, że jak wszystkich bohaterów M jak miłość. Jednak Marek to bardzo charakterystyczna postać, przede wszystkim dlatego, że to jedyny bar, chłopak w całej rodzinie Mostowiaków, może właśnie dlatego też fanki tak bardzo uwielbiają te postać ciągle oglądać, bo coś ich cięgnie w tym kierunku. Dodatkowo gra go bardzo przystojny aktor jakim jest Kacper Kuszewski, więc dlatego ta postać cieszy się aż tak dużym uznaniem wśród wszystkich telewidzów. W latach swojej młodości marek był raczej zaliczany do osób kochających różne przyjemności, szalał, imprezował, nigdy z żadną dziewczyną nie był na stałe. Można powiedzieć, że to wszystko się zmieniło w momencie, kiedy Marek dowiedział się, że ma mieć dziecko z jego przyszłą żoną, jaką była właśnie Hanka. To całkowicie odmieniło jego życie, do tego stopnia, że Marek nawet postanowił się ta kobietą ożenić, tylko nie przypuszczał, że ona będzie knuła wiele intryg…

Hanka Mostowiak

Hanka Mostowiak była w swojej młodości bardzo negatywną postacią. Jednak już od samego początku bardzo przypadła właśnie markowi do gustu i nie ma się nawet co dziwić, że tak właśnie się stało. Przede wszystkim Hanka to urocza blondynka, którą gra bardzo lubiana przez telewidzów Małgorzata Kożuchowska. Ta postać nie była jeszcze kiedyś tak bardzo fajna, gdyż widzowie uważali, że grana przez nią Hanka jest zła, no to i aktorka musi być także negatywną osobą. Więc scenariusz można powiedzieć, że przeszedł bardzo dużej zmianie, no i Hanka zmieniła się nie do poznania. Stała się bardzo dobrą kobietą, a wszystko inne, co w jej życiu robiła źle zaczęto obwiniać o to, że pochodzi z domu dziecka. Raniła wszystkich po kolei, a nawet to przez nią Marysia Mostowiak niestety, ale poroniła, kiedy była w ciąży. Hanka pochodzi z domu dziecka i to właśnie przez to czasami czuje się tak bardzo zagubiona i ma na swoim koncie naprawdę wiele niepowodzeń. Jednak znosiła je dzielnie, dopóki Marek nie wyjechał za granicę. Wtedy cos w niej pękło, ta skorupa, która ja zawsze chroniła i zasłaniała pękła w drobny maczek, nie wiedzieć czemu Hanka została ze swoimi i problemami dzieci zupełnie sama, no i popadła w pijaństwo, alkohol stał się jej najwierniejszym towarzyszem. Kiedy już marek wrócił do domu to także zostawiał ją samą na wsi, a sam szukał pocieszenia u boku Grażyny. Do dziś jeszcze nie wiemy, czy Hanka zdoła pokonać ten swój stan, w jaki popadła, czyli w alkoholizm.

Dziadkowie

Rodzice Marka, czyli Lucjan i Basia mieszkają razem z nim, czasami jest to bardzo dobre, bo pomagają zarówno Markowi, jak i jego żonie o dzieciom, jednak często także bywa, że we wszystkie problemy niepotrzebnie się wtrącają i denerwuj z tego powodu. Wiele to razy tak bywało, że to właśnie Basia „palnęła” jakąś głupotę, gdyż potrafi mówić jak najęta. No i właśnie tymi swoimi słowami zdarzyło się jej sprawić przykrość naprawdę wielu osobom, z co potem bardzo gorąco przepraszała. Jednak zarówno Basia, jak i Lucjan to postacie pozytywne, an które ich dzieci, ale także i wnuczki mogą liczyć. Także warto o tym pamiętać i bardzo dobrze, że mają taką ostoję w nich, która jest naprawdę wspaniała. Lucjan z Basią przeżyli z sobą naprawdę wiele długich, ale i pięknych lat, za co są bardzo wdzięczni sobie nawzajem i nie ma się nawet Czemy dziwić, bo jazdy chciałby przeżyć życie tak wspaniale jak właśnie to małżeństwo. Poza tym, uzupełniają się. Lucjan nie jest skory do rozmowy i sam czasami wręcz zachowuje się jak dziecko, natomiast Basia przywraca go do pionu, można nawet powiedzieć, że Lucek bardzo się jej słucha, a wręcz boi czasami tego jej jęczenia i stresów, w które popada. Jakoś radzą sobie z Tymu wszystkimi problemami, jakie mają, starając się przy tym wyręczać swoje dzieci i nie sprawiać im bólu, smutku, czy jakiejkolwiek innej przykrości, którą niestety wiele starszych małżeństw robi swoim dzieciom , synowym, jak i wnukom. Można powiedzieć nawet, że warto brać z ich zachowania przykład.

Dzieci Marka

Marek ma liczną gromadkę dzieci, jednak z nich wszystkich biologicznym dzieckiem jest tylko Mateusz. To właśnie jego narodziny można powiedzieć, że bardzo zbliżyły i połączyły Marka i Hankę. Potem pojawiła się Natalka, która została prze marka adoptowana, po tym jak zaczęła przyjeżdżać do ich domy, wszyscy ją bardzo mocno pokochali i nie wyobrażali sobie, że mogłoby stać się zupełnie inaczej, niż, żeby ją nie wzięli. Jednak miała ona nie tylko wiele problemów ze swoją psychiką, ale także i z tym, że bardzo ciężko chorowała w dzieciństwie. Mimo to Hanka i Marek postanowili, że przyjmą do siebie to chore i smutne dziecko. Na sam koniec pojawiła się Ula. Kolejne adoptowane dziecko, tyle, że można powiedzieć, że stało się to przez Natalkę, bo to właśnie ona bardzo pragnęła tego, aby Ula była jej siostrą, a także zamieszkała w tym domu. No i tak się stało. Dziś cała rodzina jest naprawdę bardzo szczęśliwa i ma problemy, ale takie przejściowe, z którymi po pewnym czasie sobie w jakiś sposób na szczęście radzi.

Grażyna

Grażyna od pewnego momentu bardzo stała się bliska markowi i to właśnie przez nią stracił on głowę. Coraz rzadziej przyjeżdża do swojego domu, woli on raczej wizyty i spotkania z Grażyną, niż ze swoją żoną. Jest ona zupełnym przeciwieństwem Hanki, gdyż jest bardzo uparta, pewne siebie, piękna, dodajmy, że to brunetka, a nie tak jak Hanka blondynka. Poza tym Grażyna była miłością jego życia z lat młodości, być może właśnie z tego powodu jest ona tak bardzo bliska Markowi i przez nią popada on w konflikty z żoną.

Prace Marka

Marek niestety, ale nie ma pełnego wykształcenia, więc musi on przez cały czas zmieniać swoje prace u szukać konkretnych rozwiązań, aby w jakiś sposób móc sobie poradzić z tym, że na jego barkach spoczywa cała rodzina, a także obowiązki ojca. No i właśnie przez to niestety, ale miał pracę jako gospodarz, potem był pub, jest sołtysem, a na dodatek wyjechał za granicę, żeby tylko zarobić jakieś pieniądze, przez co zaczęły się jego problemy z rodziną. No właśnie być może przez te wszystkie jego prace.