Marta

Losy Marty w M jak Miłość

Bardzo ważną rolę w całym serialu, czyli rolę Marty Mostowiak gra Dominika Ostałowska. Kiedyś była ona znana z tego, że miała piękne blond włosy, dziś możemy ją podziwiać jako brunetkę, jednak ten typ włosów zupełnie jej nie pasuje i niestety, ale sprawia, że stała się ona jakby troszkę grobowa i do tego bardzo smętną postacią. Co więcej można powiedzieć, o Marcie? Jest ona wykwalifikowanym sędzią, który ma za sobą naprawdę wiele rozpraw. Dodatkowo w swojej pracy nie ulega kompromisom, jest twarda, pewna siebie, ceni sprawiedliwość, jednak w życiu uczuciowym to jest jednak słaba kobieta, która często nie potrafi poradzić sobie ze swoimi uczuciami, a także słabościami. Właśnie tak możemy ją poznać. Marta ma za sobą wiele nieudanych związków, także małżeństwo, jednakże jej mąż niestety umarł podczas lotu samolotem. Nadal do tej pory właśnie ta postać próbuje sobie w jakiś sposób ułożyć swoje życie na nowo no i z jakim skutkiem, to sami będziemy mogli zobaczyć.

Dzieci

Marta przez połowę swojego serialowego życia musiała zupełnie sama wychowywać swojego syna Łukasza, gdyż niestety, ale nie miała żadnego wsparcia od jego ojca. No właśnie dlatego też tak bardzo jej relacje z synem były rożne. Syn sprawiał jej masę różnego rodzaju problemów. Nie tylko było wiele akcji z telefonem, kiedy to właśnie Łukasz ze swoim kumplem wydzwaniali pod linie 0700, a także miał bójki w szkole i łapał złe oceny. Syn Marty musiał także cały czas akceptować jej wszystkie ciągle to nowe związki z mężczyznami, które wcale mu się nie podobały. Tak naprawdę nigdy nie miał zaufania do Jacka, który to cały czas miał problemy nie tylko z hazardem, ale także i alkoholem. Więc w różnych przypadkach po prostu zawodził się na nich, a wiadomo, jak nastoletnie dziecko nie może znieść takiej huśtawki emocjonalnej, jaka niestety, ale jest mu podrzucana stale. W końcu zaczął zupełnie normalnie żyć, kiedy Marta na nowo związała się z jego ojcem. Ten zaczął spotykać się z synem, a Łukasz zupełnie zaakceptował go. Jednak z kolei następny dramat pokrzyżował ich wszystkie plany, czyli gdy zmarł jego ojciec. Łykasz bardzo się załamał, bo znów została mu tylko matka. Jednak nie został sam, bo jest z nim jeszcze jego mała siostra, która naprawdę bardzo, ale to bardzo pokochał. Powoli z odcinka na odcinek Łukasz dorasta, staje się dużo bardziej odpowiedzialny za siebie i za swoje poczynania, a w dodatku bardzo opiekuje się małą Anią, która jest naprawdę słodkim brzdącem.

Małżeństwo Marty

Marta Mostowiak miała za sobą jedno małżeństwo, które wydawać się mogło, że jest udane, jednakże musiała do tego sama dojść i odbudować swoje relacje. Mimo, że miała partnera, z którym urodził jej się syn Łukasz to niestety, ale zerwała z nim właśnie kontakt i postanowiła, że jej życiowym partnerem będzie inny mężczyzna. Kiedy nie udało się jej z nim związać, gdyż miewała liczne problemy to zaczęła odbudowywać swoją przyjaźń z Norbertem, z którym coraz więcej zaczęło ją łączyć. Norbert był kiedyś zimnym draniem, zupełnie nie interesował się Martą, ani też dzieckiem. Jednak po wypadku, jaki doznał, gdyż stał się inwalidą, miał niedowładne nogi przeszedł jakby pewnego rodzaju zmianę. Stał się zupełnie innym, bardzo odpowiedzialnym człowiekiem, no i dlatego tak bardzo na nowo polubili się z Martą. Zaczęli spędzać ze sobą mnóstwo czasu, no aż w końcu Marta zaszła z nim w ciąże. Postanowili, że wezmą ślub, gdyż Marcie nie przeszkadzało to kalectwo Norberta. Dodatkowo uważała, że Norbert jest dla niej tym jedynym. W jej życiu sporo się zmieniło, kiedy dowiedziała się, że mąż niestety, ale zmarł. Można powiedzieć, że została ona zupełnie sama z dzieckiem- Anią, a także dorastającym synem- Łukaszem. W całym klanie Mostowiaków zapanowała wielka żałoba i ubolewanie nad zmarłym Norbertem, tym bardziej, że ten aktor zmarł na raka naprawdę. No i Marta choć uważa, że nie chce mieć jak na razie do czynienia z mężczyznami, to okazuje się, że brak jej tej prawdziwej miłości, a także wsparcia, którego tak bardzo uparcie szuka.

Związki Marty

Marta dopóki nie wyszła za mąż za ojca swoich dzieci, czyli Norberta to tak naprawdę była sama, albo wplątywała się w ciągłe tarapaty. Na samym początku, jak tylko mogliśmy poznać tę postać zaprzyjaźniła się bardzo z Jackiem. Jednakże związek z adwokatem zupełnie niczego dobrego jej nie przyniósł, a co więcej miała z nim wiele problemów, gdyż Jacek był hazardzistą i zupełnie nie wiadomo, co się z nim stało. Potem w jej życiu zagościł Rafał, bardzo przystojny mężczyzna, jednak nie był to zbyt długi związek, a wszystko przez to, że Rafał jakoś tak nie interesował zbytnio Marty i nie była w nim zakochana. Po śmierci jej męża zaczął bardzo jej się podobać adwokat Budzyński, jednak coś ją pchało do niego, ale to chyba tylko mały niewinny flirt. Bardzo bezpiecznie czuje się natomiast u boku swojego sąsiada, z którym jej związek z nim rozwija się etapami, począwszy od przyjaźni, a być może będzie z tego jakaś nowa, zupełnie piękna i inna niż dotychczas miłość, która marcie się należy.

Praca Marty

Marta przede wszystkim może się telewidzom kojarzyć z pracą czyli to, że jest ona sędzią. No i niestety praca ta niesie za sobą bardzo dużo powodów do dumy, ale także niestety i niebezpieczeństw, bo często została ona bardzo boleśnie doświadczona przez los i zemstę osób, których chciała wsadzić za kratki. Więc bardzo dużo razy niestety, ale coś jej się stało, a cala rodzina zaczęła to mocno przeżywać. Jednak jak narazie wzięła sobie długi urlop i zrobiła odpoczynek od tej męczącej pracy.

Pomoc Henia

Marta ma bardzo dużą pomoc ze strony kuzyna jej męża Norberta, czyli serialowego Henia. Bardzo on pomaga w jej wszystkich obowiązkach domowych, a do tego jest bardzo przyjazny dla jej dzieci. Jednak można powiedzieć, że Henio to takie duże dziecko, które często nie tylko bardzo się stresuje, ale wpada w wielką panikę, choć zrobiłby dla Marty i jej dzieci praktycznie wszystko. Jednak dzięki pomocy Henia może ona iść do pracy, gdyż Henio zajmie się dz8ećmi, zaopiekuje całym domem i jest jakby „panią domu”, czyli wielką pomocą dla Marty.