Dramat

Dramat

Film to wspaniała rozrywka i sposób na zabicie czasu. Bardzo często przyciąga nas do telewizora lub też zachęca do udania się do kina. Jedną z takich kategorii filmu, która często przykuwa oczy człowieka do ekranów kin lub też telewizorów jest dramat. Filmy dramatyczne oglądane są przez miliony widzów na całym świecie codziennie. Gatunek ten stał się z jednego powodu bardzo popularny, dotyka samego człowieka i wywołuje wiele emocji. Film dramatyczny jest przeciwieństwem komedii, która równie jest popularna. Filmy dramatyczne opowiadają o ludzkich losach, o ludzkich życia. Może opowiadać o cały życiu lub też wybranej jego części, części najbardziej dramatycznej, strasznej. Wiele osób oglądając sceny dramatyczne usposabia się z nimi i jest to jeszcze jeden dodatkowy powód, dla którego filmy te są oglądane. Historie ludzkie bardzo często się powtarzają, dlatego też możemy mieć wrażenie, że film ten opowiada o naszym życiu. Gatunek filmu dramatycznego bardzo często przeplata się także w innych produkcjach takich jak film sensacyjny czy horror. Bardzo dużo dramatu możemy znaleźć w filmie wojennym. Dziś z racji tego iż gatunek ten jest bardzo popularny, co chwile pojawiają się nowe produkcje. Filmy dramatyczne często są także nagradzane na różnego rodzaju festiwalach czy przeglądach filmowych. Wiele filmów dramatycznych dostało tak prestiżowe nagrody jakimi jest nagroda Akademii Filmowej Oskar. Z racji na duże zainteresowanie, film ten jest chętnie reżyserowany.

Piękny umysł

Ludzie uwielbiają filmy gatunku dramatycznego, szczególnie wtedy gdy film dotyczy jednej osoby i jej życia. Bardzo często okazuje się iż wiele historii ludzkiej jest wręcz dramatyczna, a szczególne zainteresowanie budzą historie sławnych ludzi. Takie historie są najchętniej oglądane, a powodów jest kilka. Możemy w ten sposób dowiedzieć się o wielu aspektach życia tego człowieka a także o tym czego nie wiedzieliśmy, o życiu prywatnym. Jednym z takich filmów jest film Rona Howarda Piękny Umysł. Film ten został tak bardzo doceniony iż nagrodzono go wieloma nagrodami w tym prestiżową nagrodą Akademii Filmowej, Oskarami. Film opowiada historię pewnego genialnego matematyka Johna Forbesa Nasha. On jako jedyny na uniwersytecie gdzie robi tytuł doktoratu, nie posiada bogatej rodziny i nie kształcił się w prywatnych szkołach. Dlatego też ciężko odnaleźć mu się w świecie, gdzie liczy się nie tylko wiedza matematyczna, ale pieniądze i znajomości. Ciężko jest mu przebić się do elitarnej grupy matematyków, którzy celowo odcinają się od takich ludzi jak Johna. To co go odróżnia od jego kolegów to ogromna wiedza i nieprzeciętny talent, jego błysk geniuszu jest zauważany coraz częściej, pomimo tego iż staje się drwiną dla wielu innych matematyków, nie poddaje się i chce zaskoczyć wszystkich swoimi dokonaniami. Okazuje się nagle iż nieświadomi tego, koledzy sami pomogli napisać mu nową formułę, która obala dotąd wiele znanych tez matematycznych. Od tego momentu John jest na ustach całego świata matematycznego i pogrąża się w swój własny świat, niedostępny dla każdego. Zobaczcie sami.

Symetria

Filmy dramatyczne bardzo często dotykają rzeczywistości, o której nie mamy pojęcia. Tym bardziej filmy takie są chętniej oglądane, gdyż możemy poznać pewne środowisko i odczucia bohatera. Jednym z takich tajemniczych dla wielu osób miejsc jest więzienie a filmem o tym opowiadającym jest Symetria. Film ten opisuje losy bohatera, który niesłusznie posądzony o napad na staruszkę zostaje skazany i osadzony w więzieniu. Zmienia się nagle jego rzeczywistość i okazuje się, że musi spędzić tutaj kilka miesięcy. Chcąc przetrwać musi dostosować się do więziennego życia, dlatego też star się zachowywać i robić to co oni. Na początku nie jest łatwo i często podpada innym więźniom z czasem staje się jednym z nich. Bohater z dnia na dzień przechodzi przemianę wewnętrzną, która raczej nie jest przemianą pozytywną. Skazany niesłusznie musi odsiedzieć karę za kogoś, w dodatku jego całe życie zawodowe i prywatne legło w gruzach. Wnet staje się jednym z więźniów, a jego przemianę można obejrzeć gdy w celi pojawia się skazany pedofil. Łukasz pewne sprawy postanawia wziąć w swoje ręce. Dochodzi do pewnych wydarzeń.

Poza światem

Jest wiele filmów, które są słabe ale oglądamy je ze względu na aktorów którzy tam występują. Ich specyfika bycia, często przypada nam do gustu, toteż staramy się zobaczyć każdy film z naszymi ulubionymi aktorami. Jednym z takich aktorów jest Tom Hanks, znany amerykański aktor, występujący w wielu znanych produkcjach. Tom Hanks jest głównym bohaterem filmu Poza Światem, jego postać nie musiała ratować tego filmu, jet to film naprawdę świetny. Opowiada on życie Chucka Nolanda, pracownika wielkiej korporacji. Nasz główny bohater całkowicie poświęca się pracy i nie ma czasu na to aby zająć się życiem osobistym, ciągle go nie ma w domu. Wszystko zmienia się w czasie jednego lotu, gdy samolot rozbija się na bezludnej wyspie. Thom Hanks spędza tam samotnie 3 lata, musi sobie radzić w różny sposób i zdany jest tylko na siebie. Jest to prawdziwa szkoła przetrwania. Po powrocie do cywilizacji nie jest już takim człowiekiem jak niegdyś i okazuje się iż nie potrafi wrócić do współczesnego życia, a to co mu się przytrafiło uważa za najlepszą rzecz na świecie.

Dług

Dramaty tym chętniej oglądane są gdy okazują się filmami opartymi na faktach. Jednym z takich filmów jest polski film Dług. Opowiada o losach dwóch mężczyzn, którzy nękani są przez jednego z biznesmenów o to by oddali dług, którego nigdy nie zaciągnęli. Sprawa wymyka się spod kontroli gdy zaczyna dochodzić do przemocy. Biznesmen jest nie ugięty i żąda od nich pieniędzy, oni nie są ich w stanie zgromadzić. Nie mogą także znikąd otrzymać pomocy. Postanawiają więc sprawy wziąć w swoje ręce. Film oparty jest na prawdziwych, bardzo dramatycznych wydarzeniach.

Dzień świra

Polska kinematogriafia nie należy do najlepszych na świecie. Pomimo to często możemy znaleźć w niej filmy, które są warte uwagi. Jednym z takich filmów jest Dzień Świra, znanego reżysera Marka Koterskiego. Głównym bohaterem jest Adam Miauczyński, który nie radzi sobie z dniem codziennym, a jego każdy dzień musi być perfekcyjny. Zmaga się z codzienną rzeczywistością i ciągłą walką z samym sobą. Jest to wspaniały film o gatunku dramatu, ale wielu scenach komediowych. Jeden z najlepszych polskich filmów.

Memento

Na świecie jest wiele filmów, które może nas zachwycić, jednak jest niewiele filmów, które mogą nas tak wciągnąć, że trudno oderwać się od ekranów. Jednym z takich filmów jest Memento, film ten jest dziełem Christophera Nolana, wspaniałego zresztą reżysera. Głównym bohaterem jest Leonard, który szuka gwałciciela i mordercy żony. On sam w tym zdarzeniu doznał urazu głowy i jego pamięć szwankuje, nie jest wstanie zapamiętać więcej wydarzeń niż z ostatnich piętnastu minut. Dlatego też Leonard nie może liczyć na swój umysł, gdyż co chwile coś zapomina. Wie tylko, że musi odnaleźć mordercę żony. Najważniejsze rzeczy zapisuje, a także fotografuje sobie aby kojarzyć pewne wspólne fakty. Te fakty, których nie może pominąć, i które są bardzo istotne dla niego tatuuje sobie na ciele. Jest to dla niego najważniejsza wiadomość. Film jest wspaniały, można by powiedzieć, że jedno z największych dzieł kinematografii. Nie tylko wciągająca fabuła przykuwa nas do ekranu telewizora, ale sposób w jaki zrobiony jest film zmusza nas do ciągłego myślenia i analizowania, aby nie pogubić się w fabule.