Filmografia

Filmografia

Film w naszym współczesnym życiu człowieka to coś bardzo ważnego. Pojawia się niemalże wszędzie, rejestrowany czy to profesjonalną czy amatorską kamerą. Film powstał bardzo dawno i do tego czasu bardzo się rozwiną. Pierwsze filmy były czarno- białe, składające się jedynie z obrazów. Tekst w filmie również był wyświetlany jako obraz, tylko w ten sposób widzowie mogli dowiedzieć się jak przebiega fabuła. Muzyka w czasie pokazu filmowego była grana na żywo. Dopiero potem pojawiły się pierwsze produkcje, gdzie obrazy filmowe były połączone z muzyką na stałe, powstały także pierwsze dialogi, inaczej ścieżka audio. Dalszy rozwój filmu to pierwsze filmy w kolorze, które odniosły wielki sukces. Dziś kinematografia jest bardzo rozwinięta, zapomniano o dawniejszych metodach i tworzy się teraz filmy za pomocą najnowocześniejszej techniki z pomocą komputerów. Bez komputerów ciężko dziś stworzyć film fantastyczny, wojenny czy sensacyjny. Niemalże każdy producent podpiera się pomocą komputerów oraz kaskaderów. Filmy tworzone dzisiaj to także filmy w najnowszej technologi rejestracji dźwięku jakim jest zapis cyfrowy czy też filmy oparte na technice 3D czyli w technice trójwymiarowej. Powstało także wiele gatunków filmowych jak gatunek fantastyczny, kryminalny, horror. Kino przyciąga codziennie setki tysięcy widzów najlepszymi produkcjami, o znanych filmach często mówi cały świat. Film to nieodzowna część naszego życia, bez której dzisiaj było by bardzo dziwnie. Dzisiejsza kinematografia to wielkie współczesne dzieło.

Film akcji

Odkąd odkryto kinematografię, rozwój filmu postępował bardzo szybko, a wraz z nim pojawiały się nowe gatunki filmowe. Jednym z takich gatunków był gatunek filmu akcji. Gatunek ten ciężko scharakteryzować ogólnie gdyż łączy on w sobie bardzo wiele innych gatunków. Najwięcej możemy znaleźć tutaj z gatunku sensacji czy też filmów fantastycznych. Filmy akcji, jak sama nazwa wskazuję, charakteryzują się tym iż naszpikowane są zwrotami akcji oraz nieustannie zmieniającą się sytuacją. W filmach akcji wykorzystuje się wiele efektów specjalnych, zwłaszcza tych w których występują fantastyczne postacie. Powstało wiele wspaniałych ekranizacji filmów akcji jakimi są Spider-man, Batman czy Superman. To typowe filmy akcji o charakterze fantastycznym. Występują w nich bohaterowie, którzy mają nadprzyrodzone moce i dzięki temu mogą ratować ludzi oraz świat. Jak zwykle na ich drodze staje ktoś kto chce, ten świat zniszczyć. Tak mniej więcej wygląda fabuła filmu akcji. W czasie oglądania możemy zobaczyć wiele niesamowitych scen, które są charakterystyczne dla filmów akcji. Duża rolę odgrywają tutaj komputery. To one generują tutaj efekty specjalne. W filmach akcji, zatrudnienie zawsze znajdą kaskaderzy, którzy zastępują zawodowych aktorów. Filmy akcji to także filmy o sztukach walki, nacechowane większym realizmem. Filmy te były bardzo popularne w latach dziewięćdziesiątych, gdy kręcone były w czasach popularności Kung Fu i ich wielkich wojowników jak Bruce Lee. Dziś filmy akcji są równie popularne i oglądalne, ze względu na wspaniałą rozrywkę.

Komedie

Filmografia oferuje dzisiaj nam bardzo wiele gatunków filmowych. Wiele z nich jest bardzo popularne i ludzie chętnie wybierają się na najnowsze produkcje do kina. Głównym powodem jest chęć oderwania się od rzeczywistości i zabawienia się. Dlatego też, często idąc do kina wybieramy gatunek filmu komedia. Jest to gatunek, który dzisiaj jest bardzo popularny i daje widzowi bardzo dużo wrażeń. Komedie kręcono od najstarszych, od samego początku powstania filmów. Jest to gatunek filmu niesamowicie uniwersalnego, który możemy zauważyć niemalże wszędzie. Typowa komedia to film o wesołych zdarzeniach, jednej lub kilku osób. Tak jak w życiu, śmieszne wydarzenia mogą zdarzyć się dokładnie wszędzie. W komediach jest ich bardzo dużo i często traktowane są przez widza z przymrożeniem oka jeśli zbyt odbiegają od rzeczywistości, ale to jest właśnie urok komedii. Komedie mogą dzielić się na kilka podgatunków, może występować komedia klasyczna, czarna komedia, komedia romantyczna czy też komediodramat. Jest to gatunek, który może być jak żaden inny połączony z wieloma innymi gatunkami filmowymi. Komedia to gatunek, który ogląda niemal każdy fan kina. Jest to wspaniała zabawa nie tylko samemu przed telewizorem, ale z cała rodziną czy przyjaciółmi. Dziś komedie kręcone są z wielkim rozmachem, kino to raczej nie jest brane na poważnie i rzadko kiedy przekazuje jakieś ważne wartości. Dlatego też ciężko znaleźć dobrą komedię na festiwalu filmowym bądź też taką która została do tej pory wyróżniona jakąś prestiżową nagrodą filmowa.

Filmy sensacyjne

Filmy sensacyjne to jedno z najpopularniejszych kin świata. Filmy te zaczęły pojawiać się bardzo wcześnie w historii kina i stały się bardzo popularne. Jest to również bardzo popularny gatunek kina, który może i bardzo często wtapia się w inne gatunki tego typu. Jednakże najlepsze filmy sensacyjne to filmy, które nie mieszają się z innym rodzajem filmu. Przeważnie jest jedna zasada w filmie sensacyjnym, walka dobra ze złem. W roli dobrych występują policjanci, w roli złych złoczyńcy i reszta świata. Powstało setki filmów tego typu, gdzie głównymi bohaterami są policjanci ścigający więźniów. Film sensacyjny to także wspaniałe kino rozrywki. Zobaczymy tutaj realistyczne strzelaniny, pościgi samochodowe a także różnego rodzaju potyczki. Dlatego tez kino to stało się tak popularne, jest wspaniałym kinem rozrywki i odprężenia się. Nie wszystkie filmy sensacyjne maja fabułę wartą uwagi, tym produkcją którym udało się zachwycić widza nie tylko scenami akcji ale i fabułą zdobyły ogromną popularność i dziś są uważane za kultowe filmy. Udane produkcje bardzo często doczekują się reprodukcji.

Filmy historyczne

Filmy historyczne to bardzo ważne produkcje w przemyśle filmowym. Każdy film pojawiający się na ekranach kin wzbudza ogromne zainteresowanie krytyków czy też historyków. Filmy historyczne opowiadają najczęściej o prawdziwych historiach i wydarzeniach, jakie się niegdyś wydarzyły. Bardzo rzadko zdarza się aby film opowiadał nieprawdziwą historię, jednak i takie produkcje się zdarzają i są one bardzo często wysoko oceniane. Filmy historyczne wzbudzają także wielkie zainteresowanie uczniów i nauczycieli.

Filmy animowane

Filmy animowane to filmy przeznaczone nie tylko dla dzieci. Obecne filmy animowane kierowane są do szerokiego grona osób. Filmy te uznawane są przeważnie za filmy rodzinne, śmieszą każdego. W zależności od wieku, można dostrzec w nich coś więcej niż tylko kolorowe obrazki. Filmy animowane dzisiaj, stworzone są najnowszą technologią cyfrową, najnowsze dzieła wykonane są w technologi 3D. Dzisiejsze filmy animowane bardzo różną się od tych produkowanych kiedyś. Fabuła w nich jest głębsza i często bardziej humorystyczna, dlatego też często oglądane są przez starsze osoby.

Thrillery

Horror to znany gatunek filmowy, jednak nie każdy ma ochotę oglądać niestworzone historie, dlatego tez powstał inny bardziej realistyczny gatunek filmowy jakim jest thriller. Film ten jest typowym dreszczowcem czasami bardzo mrocznym i strasznym. Przeważnie opowiada historie o losach ludzi lub jednej osoby, której przydarzają się straszne rzeczy. Filmy te bardzo często mieszają się z innymi gatunkami i są bardzo popularne w dzisiejszej kinematografii. Mimo tego nie tracą one na popularności i wciąż są chętnie oglądane.