Forrest Gump

Komedie

Gdy pojawiła się kinematografia od razu na ekranach film pojawiła się komedia. Jest to więc jeden z najstarszych gatunków filmowych. Komedia to nic innego jak śmieszne sceny przedstawione w filmie, przeważnie mające szczęśliwe zakończenie, wyjątkiem w tym może być czarna komedia. Komedia łączy się z bardzo wieloma gatunkami. Dlatego też powstało wiele podgatunków komedii takich jak komedia sensacyjna, komedia romantyczna, komedia kryminalna, komediodramat czy nawet czarna komedia, mając a swój specyficzny styl. Komedie należą do najstarszego gatunku, rozwijały się bardzo dobrze w czasach kina niemego, gdzie wystarczyła dobra gestykulacja lub też odpowiednie granie roli ciałem. Mistrzem w tego typu sytuacjach był Charlie Chaplin, najwspanialszy komik wszech czasu, który bez słów potrafił rozbawiać do łez. Dziś komicy mają ułatwione zadanie i mogą skorzystać z najnowszych technologi aby rozśmieszyć widzów. Bardo popularnym filmem komediowym stały się seriale komediowe. Często składają się z wielu odcinków na bardzo długo zadomawiając się w naszych telewizorach. Seriale mają swoją specyfikę. W serialach przeważnie występują ci sami aktorzy, grając te same role, dzięki czemu możemy lepiej poznać bohaterów oraz ich życie. W trakcie trwania seriali, poznajemy przeróżne zabawne historie naszych bohaterów. Prócz seriali co chwile na ekranach kin pojawiają się nowe filmy komediowe. Film komediowy to wspaniała rozrywka dla całej rodziny oraz wspaniały sposób spędzenia czasu. Dlatego też powstaje tyle produkcji komediowych.

Forrest Gump

Filmy komediowa te wspaniała rozrywka na wieczór nie tylko samemu ale również całą rodziną. Ten gatunek filmowy możemy wybrać zawsze gdy nie wiemy na co zdecydować się w kinie. Komedia pojawiła się wraz z pojawieniem się pierwszych filmów i na przestrzeni lat ewaluowała. Komedia może dotyczyć różnych sfer życia, jednak najczęściej jest powieścią fabularną. Jedną z takich powieści jest wspaniale wyreżyserowana przez Robert Zemeckis pod tytułem Forrest Gump. Tytułowego bohatera zagrał Tom Hanks, który za to aktorstwo zdobył Oskara. Forrest Gump to ekranizacja książki o tym samym tytule, niesamowicie popularnej na całym świecie, podobnie jak sam film. Film opowiada o losach niezbyt inteligentnego chłopca o wielkim sercu. Porzucony przez ojca pozostaje jedynie na wychowaniu matki, która wspiera go z całych sił. Forrest pomimo swojego małego upośledzenia ma bardzo wiele zdolności i szczęście do znajdywania się w odpowiednich chwilach. W jego życiu przetaczają się największe sławy całego świata, on sam jest bardzo często na ustach całego świata. Staje się gwiazdą futbolu, bohaterem wojennym, sportowcem o niesamowitych zdolnościach. Inspiruje swoim tańcem króla rocka jakim jest Elvis Presley. Film jak i sama książka potrafi rozbawić do łez ale także wzruszyć do łez gdyż celem Forresta jest zdobycie miłości pewnej kobiety, która nie dostrzega na początku jego osoby. Film ten zdobył wiele tytułów i wyróżnień, a dzisiaj jest uznawany za komedię wszech czasów o bardzo bogatej i głębokiej fabule.

Shrek

Wydawało by się, iż bajki są tylko dla dzieci, a jest zupełnie inaczej. Dziś tworzy się bajki dla wszystkich, mogą je oglądać zarówno dzieci jak i dorosłe osoby. Bajki te to przeważnie filmy komediowe, które bawią całe rodziny. Opierają się one często na wesołych postaciach oraz na prześmiesznych dialogach. Jedną z takich bajek jest Shrek, film animowany z gatunku komedii opowiadający losy trolla mieszkającego samotnie w lesie. Shrek prowadzi wspaniałe życie, wolne od ludzi i innych istot, ale pewnego razu pojawia się u niego osioł, bardzo upierdliwy, błagający o pomoc. Shrek ma uwolnić zabrane zwierzęta z czarodziejskiego lasu i pokonać złego księcia. Wyruszają obaj w podróż gdzie w między czasie dochodzi do śmiesznych sytuacji. Największym plusem w tym filmie są dialogi, które wielokrotnie cytowane są do dzisiaj przez zwykłych ludzi. Film ten to wspaniała historia o dobrym zakończeniu. Filmy animowane komediowe, oderwane od rzeczywistości mogą dostarczyć naprawdę wiele wrażeń oraz zabawić rodziny. Shrek stał się tak popularny iż nakręcono jeszcze dwie części.

Seksmisja

Polska kinematografia przechodzi dzisiaj kryzys, ale dawne czasy obfitowały w wiele udanych dzieł o głębokiej i często skrytej fabule. Jednym z takich filmów jest film znanego polskiego reżysera, wielokrotnie nagradzanego Juliusza Machulskiego. Film pod tytułem Seksmisja opowiada o eksperymencie jakiemu poddają się dwaj panowie. Po hibernacji budzą się w roku 2044 i okazuje się iż na świecie pozostały jedynie kobiety i to one rządzą światem, mało tego świetnie radzą sobie bez mężczyzn. Powodem wyginięcia mężczyzn była wojna nuklearna która zniszczyła ich geny. Oboje uwięzieni pod ziemią podpadają królowej kobiet, która postanawia ich unicestwić. Mimo tego nie dochodzi do zabicia mężczyzn, gdyż uwalnia ich przyjaciółka. Razem w trójkę postanawiają uciec na powierzchnię i zobaczyć jak wygląda świat. Okazuje się iż na powierzchni toczy się normalne życie. Film ten należy do kultowych filmów komediowych w polskiej kinematografii. Komedia ta doczekała się wielu wyróżnień i co najważniejsze jest komedią ponadczasową, która ogląda się z pokolenia na pokolenie.

Pół żartem, pół serio

Film pół żartem, pół serio powstał w roku 1956 i jest uznawany za jedną z najlepszych komedii wszech czasu. Dwaj bohaterowie widza jak mafia urządza masakrę, jako świadkowie tej masakry muszą się gdzieś ukryć, aby mafia nie mogła ich dopaść. Postanawiają więc przebrać się za kobiety i zapisać do zespołu tańca, który rusza wnet w trasę koncertową po całej europie. Czekaja ich przeróżne śmieszne przygody. Komedia do dziś jest najchętniej oglądanym filmem.

Jak rozpętałem drugą wojnę światową

Czasy wojenne to nie tylko czasy dramatyczne, ale jak to można zobaczyć w filmie Jak rozpętałem drugą wojnę światową, czasy wesołe i pełne śmiesznych wydarzeń jakie przeżywa szeregowy Franek Dolas. Historia opowiedziana w filmie jest już klasykiem kina komediowego w Polsce. Film opowiada wesołe przygody szeregowego, który ma dar wpędzania się w różne dziwne przygody. Tym samym nie może trafić do ukochanej Polski aby walczyć z wrogiem. Wspaniała komedia, nakręcona w trzech częściach, która nie traci powodzenia w śród widzów.

Miś

Komedie to często filmy, które wyśmiewają systemy rządzące państwem, postacie czy wydarzenia. W pewien śmieszny sposób, reżyserowie chcą dotrzeć do widza i przedstawić im swój sposób widzenia, a także prawdę o wydarzeniach. Jednym z takich filmów jest film Stanisława Bareja pod tytułem Miś. Film opowiada czasy PRL-u, smutny kawałek polskiej historii. Film składa się z wielu scen, które wyśmiewają rozpadający się już system, nie do uratowania. Na pierwszy plan wchodzą absurdy jakie rządziły tym ustrojem oraz zachowania ludzi, które dzisiaj uznane są za absurdalne ale w tamtych czasach były wręcz normalne. Bareja jak nikt inny potrafił to wszystko poskładać w jedną całość, z czego powstało wspaniały film komediowy. Film ten szybko zdobył popularność i stał się filmem kultowym w polskiej kinematografii. Tchnęło to także wielu innych reżyserów i powstały liczne inne podobne dzieła. Do tego czasu w Polsce narodził się jakby nowy nurt komedii, które opisywały dawny ustrój polityczny w Polsce. Komedia ta po wielkim sukcesie doczekała się następnej części prawie dwadzieścia lat później.