Filmy akcji

Filmy akcji

Film akcji to nic innego jak kino pełne popisowych akcji. W filmie tym występują sceny pościgów samochodowych, strzelaniny, efektowne bijatyki, ucieczki i wiele wyczynów kaskaderskich. Jest to w dzisiejszych czasach bardzo popularne kino, a prymat w produkcji filmów akcji od dawna wiodą amerykanie. Filmy kina akcji opierają się na technikach komputerowych i sztuczkach filmowych. Komputery dzisiaj do produkcji filmu akcji są niezbędne, prezentowane sceny na ekranach kin są nierealne do wykonania nawet dla kaskadera. W filmach akcji bardzo często występują kaskaderzy, którzy zastępują prawdziwych aktorów. Jak wiemy, życie gwiazdy filmowej jest zbyt cenne aby można było je narażać na ryzyko w niektórych scenach. Są jednak aktorzy, który wolą barć sami udział w niektórych scenach. Filmy akcji mają bardzo wiele cech wspólnych, przeważnie występuje w nich jeden dobry bohater oraz jeden czarny bohater wraz ze swoimi kompanami. Jedną wspólną cechą jest to iż dobro zawsze zwycięża pokonując zło. Główny bohater filmu może być outsiderem i mieć nadprzyrodzone moce, które pozwalają mu ratować świat. Nie jest to jednak reguła, głównymi bohaterami mogą być także policjanci, którzy prowadzą śledztwa na własną rękę lub też nadwyrężają prawo aby doprowadzić do dobrego zakończenia sprawy. Filmy akcji są jednymi z najdroższych filmów, do ich realizacji wydaje się miliony dolarów. Bardzo często filmy te zwracają się w szybkim tempie. Filmy te są bardzo rozrywkowe dlatego też popularność takich filmów skłania do wydawania kolejnych tytułów.

Terminator 2

Filmy akcji są bardzo popularnymi filmami w kinach. Przyciągają wielu widzów. Jednym z powodów jest chęć rozerwania się pooglądania ciekawych scen, których nie brakuje w filmie akcji. Filmy te pełne są kaskaderskich wyczynów, nierealnych postaci oraz wybiegów w przyszłość. Wszystko to lubią widzowie kina, którzy czasami mają dość skomplikowanych fabuł. W kinematografii powstało bardzo wiele filmów akcji które już po pierwszym dniu zostały skazane na porażkę, jednak jest także bardzo wiele tytułów, które stały się kultowymi. Jednym z takich tytułów jest seria filmów Terminator. Po tym jak okazał się kinowym sukcesem powstało trzy części terminatora, jedną z najlepszych jest Terminator 2: Dzień sądu. Film te opowiada o ziemi na której rządzą roboty stworzone przez ludzi. Roboty te opanowały cały świat. Sytuacja jest bardziej skomplikowana ponieważ posiadają one wiedzę iż w przyszłości zostaną pokonane przez ludzi, a do walki poprowadzi ich John. Dlatego też wysyłają robota zabójcę aby zgładził przywódcę powstańców jeszcze za czasów młodości. W obronie młodego chłopaka wyrusza także inny robot. Zaczyna się walka o przetrwanie i walka między robotami. W filmie zobaczymy wiele ciekawych rozwiązań technologicznych oraz niesamowite sceny akcji. Wiele powiedzeń z filmów przetrwało także do dzisiaj i uznawane jest za kultowe, często więc używane także w życiu codziennym. Terminator to wspaniałe kino akcji dla każdego miłośnika tego gatunku.

Matrix

Matrix to jeden z najlepszych kin akcji współczesnego kina. Fabuła filmu zachwyciła wielu krytyków a sam film szybko wkroczył do dziesiątki najlepszych filmów świata. Matrix opowiada historie o świecie, który żyje w dwóch sferach. Jedna jest realna druga stworzona i sztuczna, ale to w niej żyją ludzie. Świat realny to zniszczony w czasie wojny przez ludzi i roboty, gdzie ludzie ponieśli klęskę i chronią się w głębi ziemi. Roboty zaś zawładnęły ciałami ludzi i wykorzystują je do produkcji energii która jest im tak potrzebna. Dla ich umysłów został stworzony nierealny świat, w którym żyje jedynie ich świadomość. Niewielu zdaje sobie z tego wszystkie sprawę. Ludzie wolni chcą zniszczyć roboty i odbudować ziemię, do tego celu potrzebują wybrańca, człowieka, który potrafi przeciwstawić robotom i pomimo ich liczebności pokonać ich wszystkich. Wybrańcem ma być Neo, żyjący do tej pory w wykreowanym świecie, niczego nie świadomy. Wraz z pojawieniem się ludzi z podziemia zaczyna dostrzegać ze jednak jest coś nie tak. Film ten doczekał się dwóch części i jest jednym z najlepszych filmów akcji.

Mroczny Rycerz

Bardzo często filmy akcji są kręcone na książkowych bohaterach lub częściej na bohaterach komiksowych. Batman to jeden z najbardziej znanych bohaterów komiksowych, a film mroczny rycerz to jeden z najbardziej znanych filmów akcji. Film opowiada o człowieku, który przebiera się w strój nietoperza i pomaga walczyć w mieście z przestępcami. Jako doskonale wyszkolony wojownik oraz dysponujący najnowszą technologią potrafi walczyć nawet z większą ilością wrogów. Jak każdy superbohater tak i Batman ma odwiecznych wrogów, którzy zrobią wszystko aby go zabić. W filmie tym występuje mroczny charakter zwany Joker. Joker to bezwzględny przestępca za nic mający sobie prawo i życie zwykłych ludzi. Zrobi wszystko aby móc rządzić miastem. Posiada ogromne wsparcie w dużej ilości rzezimieszków. Film ten odniósł ogromny sukces kasowy, ale także jest filmem o wspaniałej akcji i niesamowicie mrocznym klimacie co przyciąga ludzi do kin. Batman jako superbohater doczekał się wielu ekranizacji, które równie są popularne jak film Mroczny Rycerz.

Predator

Specjalny oddział zielonych beretów zostaje wysłany do dżungli gdzie trzeba odbić zakładników. Akcja na wioskę partyzantów pomimo powodzenia nie przynosi efektów, znajdują się tam bowiem zmasakrowane zwłoki w nieludzki sposób. Nikt nie wie co tak naprawdę się stało. Drużyna postanawia się wycofać, jednak po drodze zostają zaatakowani przez dziwną postać. Nadzwyczajna siła i zręczność jest wielkim atutem przybysza z kosmosu i po kolei giną członkowie drużyny. Zaczyn się okropna walka na śmierć i życie.

Terminator

Terminator stał się tak popularnym filmem iż nakręcono jego trzy części. Każda z nich połączona jest z fabułą i stała się światowym hitem. Dlatego też producenci tworzyli następne. Film Terminator, jest to najwcześniej nakręcony film z tej serii i opowiada o wydarzeniach na ziemi gdy ludzie walczą z robotami. Roboty opanowały świat i jest tylko jeden człowiek, który może je zwyciężyć. To właśnie tego człowieka trzeba zlikwidować, dlatego też do przeszłości wysłany zostaje robot, którego zadaniem jest zabicie matki tego przywódcy. Wraz z wysłaniem robota zabójcy wysłany zostaje także robot ochroniarz. Między nimi dochodzi wielokrotnie do starć oraz walk gdzie ginie wielu ludzi. Lepiej wykonany technologicznie robot ma przewagę, jednak robot ochroniarz wydaje się bardziej inteligentny. Toczy się walka na śmierć i życie między robotami oraz matką dziecka Sarą. Seria Terminator odniosła ogromny sukces kasowy, zostały w tym filmie zastosowane najnowsze technologie. W filmie zagrał znakomity aktor Arnold Schwarzenegger, który znany jest z wielu filmów akcji.

Potęga strachu

Potęga strachu to nie tylko wspaniały film akcji ale także kino trzymające w napięciu. Opowiada on o dziwnej sytuacji, w której ginie pistolet. Pistolet ten został użyty do zabicia policjanta, nie może on więc wpaść w ręce policji ponieważ członkowie mafii trafią do więzienie. W czasie szukania pistoletu wszystko zaczyna się komplikować jeszcze bardziej. Film ten to wielowątkowa fabuła do której rozwiązania musimy poczekać aż do końca samego filmu. Wspaniałe kino, które cenią nawet najwięksi krytycy kina filmowego.