Film sensacyjny

Filmy sensacyjne

Filmy sensacyjne to kino bardzo widowiskowe, często o marnej fabule. Nie jest to jednak wyjątek i zdarzają się naprawdę udane ekranizację, które zdobywają uznanie wielu krytyków, a co najważniejsze uznanie widzów. Gatunek ten jest bardzo popularny w dzisiejszych czasach, a co za tym idzie bardzo często pojawiają się nowe produkcje sensacyjne. Do stworzenia filmu sensacyjnego wykorzystuje się wiele efektów specjalnych oraz komputerowe efekty. Nie obeszło by się także bez pracy kaskaderów, którzy zastępują aktorów na scenie filmowej. Kaskaderzy w dzisiejszych filmach sensacyjnych mają bardzo trudne zadanie i wielokrotnie są ranni lub też doznają kontuzji. Filmy sensacyjne kręcone są z wielkim rozmachem, dlatego tez na ich produkcje przeznacza się wiele milionów dolarów. W trakcie kręcenia filmów sensacyjnych wielokrotnie dochodzi od strzelanin, pościgów, różnego rodzaju dewastacji. Dlatego też koszty takich filmów są bardzo duże. Zniszczone samochody w pościgach, budynki. Wypadki lotnicze, katastrofy kolejowe to codzienność w filmach sensacyjnych. Nie co dziennie można oglądać takie wydarzenia w życiu realnym, dlatego też takie kino jest świetną rozrywką. Film sensacyjny nie jest zbyt starym gatunkiem, pojawił się dosyć późni ze względu na problemy techniczne, dlatego też nie ma zbyt wielu starych produkcji. Jednym już kultowych filmów, który chyba jest najstarszą sagą są przygody super agenta Jamesa Bonda, znane już na całym świecie.

Człowiek w ogniu

Niewiele sensacyjnych filmów opartych jest na faktach. Jednym z takich filmów jest Gorączka nakręcona przez znanego reżysera Tonny Scotta, a gra w nim główna rolę wielokrotnie nagradzany aktor Denzel Washington. Film opowiada o losach zagubionego żołnierza, który swojej drogi szuka w kieliszku alkoholu. Nie jest to żadne wyjście i on sam o tym wie. Dostaje propozycję aby wyjechać do meksyku jako ochroniarz małej dziewczynki, której grozi porwanie. Zgadza się od tego czasy w jego życiu za sprawą przyjaźni z małą dziewczynką wszystko się zmienia. Odstawia alkohol i myśli o normalnym życiu. Niestety porywacze nie dają za wygraną i postanawiają urządzić pułapkę na ochroniarze, pułapka udaje się, dziewczynka zostaje porwana, wkrótce zamordowana a sam ochroniarz ciężko rany trafia do szpitala. Po wyjściu ze szpitala postanawia, że jego praca nie dobiegła końca. Chce pomścić śmierć swojej małej koleżanki, dlatego tez wyrusza tropem morderców i porywaczy. Wspaniały film, którego nikt nie może przegapić.

Chłopaki nie płaczą

Chłopaki nie płaczą to jeden z polskich filmów sensacyjnych o charakterze komedii. Jest to film pokazujący losy ludzi oraz rządzącej mafii w mieście. Bohaterami są dwaj mężczyźni, którzy wplątują się w porachunki gangsterów. Bohaterowie ci zabawiają się z dziewczynami z agencji po nocy pełnej wrażeń, okazuje się iż nie mają pieniędzy aby je opłacić. Alfons zabiera więc cenną figurkę, która w dodatku należy do ich wuja. W ten sposób zaczyna się cała akcja. Kuba jeden z bohaterów, chce odzyskać figurkę, zdobywa pieniądze i rusza do agencji, skąd pochodziły dziewczyny. Niestety okazuje się jednak iż wpada w niebezpieczny ciąg wydarzeń, w strzelaninę mafii gdzie ginie walizka z kasą. Kuba jest jedną z osób podejrzanych, dlatego też gangsterzy udają się jego tropem, chcąc odzyskać kasę. Film nie jest typowym filmem sensacyjnym, możemy znaleźć tam liczne dialogi, bardzo błyskotliwe a także humorystyczne. Dialogi te do dzisiaj można usłyszeć w gwarze i stały się kultowe. Jest to film zaliczany do jednych z najbardziej udanych filmów polskich, docenianych przez publiczność.

Święci z Bostonu

Jest niewiele filmów sensacyjnych w których chcemy wcielić się w głównych bohaterów oraz pomóc im w dokonywaniu przestępstw. Takim filmem są Święci z bostonu. Film opowiada o dwóch braciach, którzy toczą sobie spokojne życie. Są bardzo dobrze wykształceni, mają wiele talentów i znają bardzo dużo języków, jednak zadowala ich praca w rzeźni. Pewnego razu znajdują się w barze gdzie zjawia się rosyjska mafia zachowując bardzo agresywnie, do tego czasu ich życie zmienia się diametralnie. Po rozprawieniu się z mafią rosyjską, stwierdzają, że są obdarzeni mocą Boga, który nakazał im rozprawiać się ze wszelkim złem na ziemi. Uzbrojeni po zęby, postanawiają zrobić porządek w swoim mieście. Stają się drużyną nie do pokonania od ich kul w imię Boga ginie bardzo wielu przestępców. W środowisku gangsterów dochodzi do wielkiego zamieszania i paniki. Nie potrafią oni poradzić sobie z atakującymi go braćmi. Do akcji wkracza specjalnie wyszkolony płatny morderca oraz agent FBI, który chce złapać morderców przestępców. Film bardzo atrakcyjny ze względu na fabułę oraz wspaniałe sceny akcji.

Szklana pułapka

Szklana pułapka to bardzo znany film sensacyjny z jednym z najbardziej znanych aktorów na świecie Bruce Willisem. Film opowiada o losach ludzi uwięzionych w wielkim wieżowcu przez grupę terrorystów. Grupa ta domaga się uwolnienia swoich kolegów z więzień. Do walki wkracza policjant, którego żona jest uwięziona w wieżowcu. Zaczyna się mordercza i nierówna walka z bezwzględnymi terrorystami. Film ten stał się tak kultowy iż doczekał się czterech części, jest to jeden z najlepiej ocenianych filmów sensacyjnych o szybkiej akcji.

Tożsamość Bourne’a

Tożsamość Bourne’a to jeden z najlepszych współczesnych filmów, który doczekał się kolejnych części. Opowiada historię człowieka, który po wypadku nie wie kim jest, utracił pamięć i trudno mu ustalić co tak naprawdę robił wcześniej. W związku z tym prowadzi własne śledztwo, wszystko wskazuje na to iż był zamieszany w życie gangsterskie. Zaczynają się nim interesować dziwne osoby, które być może pomogły by mu w odnalezieniu własnej tożsamości. Jeden z lepszych filmów o wspaniałej akcji i głębokiej fabule.

Gorączka

Filmy sensacyjne w kinematografii są jednym z najpopularniejszych gatunków filmowych. Duża popularność zdobyły w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. Filmy sensacyjne to przeważnie kino widowiskowe, gdzie oglądamy brawurowe strzelaniny, niebezpieczne pościgi oraz walkę z przestępczością. Filmy sensacyjne, bardzo rzadko kiedy maja konkretną fabułę. Dlatego też bardzo rzadko są wyróżniane na festiwalach. Jednym z wyjątków jest wspaniały film sensacyjny Gorączka, nakręcony przez Michaela Manna gdzie zagrali dwaj najwięksi aktorzy Hoolywood Rober De Niro, Val Kilmer oraz Al Pacino. Film opowiada o gangu, który specjalizuje się w napadach. Jednym z ich skokiem jest napad na opancerzoną ciężarówkę. Akcja przebiega bardzo sprawnie, do póki, jeden z młodych członków nie wytrzymuje napięcia i zabija trzech strażników. Cały misterny plan przeobraża się w paskudny napad. Do akcji wkracza jeden z najlepszych policjantów w wydziale do walki z przestępczością zorganizowana. Ustala przebieg napadu i wpada na trop gangsterów. Oni tym czasem planują ostatni napad w życiu. Chcą zaplanować napad na bank i odejść na zasłużoną emeryturę. Im bliżej napadu na bank tym policja jest coraz bliżej gangsterów. Akcja filmu jest bardzo szybka i wielu zawrotnych sytuacjach. Film należy do kultowych filmów sensacyjnych i jest jednym z najwyżej ocenianych filmów wszech czasów. Wiele późniejszych filmów, wzorowało się na scenariuszu Gorączki i nic w tym dziwnego, jeśli film ten należy do klasyków kina.